układanie kostki
Kostka brukowa na posesji – dekoracyjne układanie kostki na podjazdach, tarasach i ścieżkach…
2 października 2019
ile wazy kostka brukowa
Ile waży kostka brukowa?
12 kwietnia 2021
kostka brukowa

Cena ułożenia kostki brukowej – ile kosztuje? 

kostka brukowaUkładanie kostki brukowej stanowi ważny etap aranżacji przestrzeni wokół domu, siedziby firmy, nieruchomości komercyjnej. Profesjonalnie ułożona kostka brukowa pozwala uzyskać ciekawy efekt wizualny, jednocześnie nie tracąc niczego ze swojej funkcjonalności. Ile będziemy musieli zapłacić za aranżację i ułożenie kostki brukowej na podjeździe przed domem czy firmowym parkingu?

Cennik usług brukarskich 2020

Koszt usługi brukarskiej jest uzależniony od wielu czynników, takich jak rodzaj układanego materiału czy jego rozmiar, a także sposób aranżacji. Na potrzeby ogólnych cenników układania kostki firmy specjalizujące się w aranżacjach kostki brukowej wyróżniają czy rodzaje obsługiwanego materiału:

  • kostkę brukową zwykłą,
  • szlachetną kostkę brukową,
  • kostkę granitową.

Najtańsza w ułożeniu jest kostka zwykła. Za ułożenie jednego metra kwadratowego kostki zwykłej w województwie mazowieckim w roku 2020 trzeba zapłacić od ok. 42 złotych do ok. 52 złotych. Dotyczy to oczywiście kostki jednokolorowej, której nie układamy w żaden konkretny wzór. Wzory najczęściej układa się z kostki szlachetnej. W tym przypadku metr ułożenia kostki kosztuje od ok. 75 złotych do ok. 87 złotych. Dla porównania ułożenie tej samej kostki, ale bez aranżacji wzoru to koszt od 55 do 60 złotych. W zależności od rozmiaru, koszt ułożenia metra kwadratowego kostki granitowej mieści się w przedziale od ok. 85 złotych do ok. 128 złotych.

Układanie szlachetniej kostki brukowej we wzory – czy to się opłaca?

Za ułożenie kostki zgodnie z wzorem musimy zapłacić ok. 20 złotych za metr kwadratowy więcej niż w przypadku ułożenia kostki jednokolorowej bez wzoru. Czy w takim razie warto inwestować we wzory? Wzory z kostki brukowej nie wpływają na aspekt funkcjonalny nawierzchni, za to mają znaczący wpływ na jej wymiar estetyczny. Łącząc różnokolorowe kostki brukowe możemy uzyskać oryginalne aranżacje kostki brukowej, które dodatkowo podkreślą charakter naszej nieruchomości i dodają jej klasy. Dodatkowo, w przestrzeni publicznej wykorzystanie kolorowej kostki brukowej pozwala tworzyć estetyczne i trwałe podziały przestrzenne np. na chodnik i ścieżkę rowerową lub chodnik i przestrzeń zarezerwowaną na miejsca parkingowe. Wykorzystanie kolorowej kostki w obrębie parkingu pozwala trwale wyznaczyć miejsca parkingowe i uniknąć problemu zacierania się linii malowanych na powierzchni bruku. W długiej perspektywie czasu jest to rozwiązanie nie tylko o wiele bardziej estetyczne, ale i tańsze w użytkowaniu – nie wymaga bowiem sezonowego odświeżania.

Komentarze są wyłączone.